Profesor wizytujący w Centrum Studiów Polonoznawczych im. Aleksandra Brücknera w Halle

Konkurs: Profesor wizytujący w Centrum Studiów Polonoznawczych im. Aleksandra Brücknera w Halle

Centrum Studiów Polonoznawczych im. Aleksandra Brücknera w Halle poszukuje profesora wizytującego, który mieszka poza terenem Niemiec i w terminie między listopadem 2022 r. a lutym 2023 r. dołączyłby na miesiąc do naszego zespołu.

Zadania:

  • przeprowadzenie zajęć dydaktycznych (w jęz. angielskim lub niemieckim) z obszaru aktualnych badań kandydata/kandydatki, dotyczących wybranych aspektów polskiego społeczeństwa, kultury i polityki. Grupa docelowa: studenci licencjackich i magisterskich kierunków nauk humanistycznych i społecznych (w sumie 28 h rozłożone na 2-3 weekendy)
  • aktywny udział w działalności Centrum
  • udział w dyskusjach interdyscyplinarnych

Wymagane dokumenty (wysłane w jednym pliku w formacie pdf):

  • życiorys
  • lista publikacji
  • krótki opis planowanych zajęć dydaktycznych


Termin składania podań: 1. lutego 2022 r.

Do składania podań zapraszamy szczególnie naukowców, którzy są skłonni zaoferować zajęcia, nadające się dla studentów różnych kierunków nauk humanistycznych i społecznych, którzy jednak niekoniecznie mieli do tej pory kontakt ze studiami polonoznawczymi. Zachęcamy do aplikacji z różnych dziedzin, m.in. socjologii, etnologii, psychologii społecznej, politologii, prawa, literatury i nauk o kulturze.

Nasz gość na czas pobytu w Halle otrzyma miejsce do pracy na terenie Centrum (www.aleksander-brueckner-zentrum.org) i ryczałtowe wynagrodzenie w wysokości 4000 euro, przewidziane na pokrycie wszystkich wydatków związanych z pobytem. Pracownicy Centrum służą pomocą w sprawach praktycznych, jak np. znalezienie mieszkania, korzystanie z bibliotek itd.

Oczekujemy pobytu w Halle w okresie przewidzianym umową. Czas ten powinien być przeznaczony na badania naukowe, jak również na nawiązanie kontaktu z placówkami naukowymi na miejscu, np. Instytuem Badań Etnologicznych im. Maxa Plancka (https://www.eth.mpg.de)

Zainteresowanych prosimy o kontakt: yvonne.kleinmann@geschichte.uni-halle.de.

Z zaciekawieniem oczekujemy informacji o Państwa pomysłach!

Contact

Prof. Dr. Yvonne Kleinmann
E.-Abderhalden-Str. 26-27, 06108 Halle (Saale)