Jako badacz/ka Polski w mediach społecznościowych

Przykładem na to, jak poza konferencjami i publikacjami można promować swoje badania naukowe, jest blog researching.poland Elisy-Marii Hiemer, która pisze o swoim życiu codziennym oczami badaczki Polski.

[Deutsch]

Media społecznościowe odgrywają coraz większą rolę w nauce, ponieważ dają możliwość zaprezentowania badań szerszej publiczności, a także popularyzują tematykę oraz badania związane z Polską.

© Elisa-Maria Hiemer

© Elisa-Maria Hiemer

Z tego powodu dr Elisa-Maria Hiemer utworzyła na Instagramie blog researching.poland. Kilka razy w tygodniu pisze o swoich wynikach badań, bieżących projektach, ale także o drobnych przeszkodach i ciekawostkach, z którymi spotyka się na co dzień w swojej pracy.

W #throwbackthursday, kiedy użytkownicy zamieszczają zdjęcia z dawnych lat, można również prześledzić jej drogę do fascynacji Polską, a w końcu do pracy jako badaczka tego kraju.

Elisa-Maria Hiemer ma doktorat z zakresu slawistyki i jest pracownikiem naukowym Instytutu Herdera Badań Historycznych nad Europą Środkowo-Wschodnią w Marburgu. Obecnie pracuje nad projektem dotyczącym planowania rodziny w Polsce międzywojennej.

Blog @researching.poland można znaleźć na Instagramie.