25.01. until 15.02.2021 in Krzyżowa, Poland

Polsko-niemieckie warsztaty online z wykorzystaniem metody Betzavta - styczeń - luty 2021

  • 25.01. until 15.02.2021
  • Event languages: English, German, Polish
  • Event location: Spotkanie online

Link to this post: https://www.pol-int.org/en/node/9181

Fundacja „Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego wraz z Adam Institut for Democracy and Peace z Izraela zapraszają na polsko-niemieckie warsztaty online pt. "Spotkania Polaków i Niemców. Stawianie czoła wyzwaniom demokracji - tym, które są podobne, i tym, które są odmienne".

Prowadząca: Dr Uki Maroshek-Klarman

Termin: seminarium składa się z czterech czterogodzinnych sesji w dniach 25.01.21, 1.02.21, 8.02.21, 15.02.21, godz. 12:00-16:00

Język: seminarium prowadzone będzie w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski i niemiecki

Dla kogo: dla osób zaangażowanych w relacje polsko-niemieckie, w pracę z młodzieżą polsko-niemiecką, osób zainteresowanych procesami demokratycznymi zachodzącymi w obu krajach, pragnących doświadczyć metody Betzavta w międzynarodowym środowisku i rozszerzyć swoje własne rozumienie demokracji.

Koszt: 100 zł dla uczestników z Polski

Zgłoszenia: formularz zgłoszeniowy

*****

To innowacyjne seminarium zgłębia podstawowe pojęcia demokracji wspólne dla Polaków i Niemców, a następnie odnosi się do zagadnień, które są odmienne w obu społeczeństwach oraz rozważa, jak się do nich odnieść. Dyskusje na temat demokracji z uczestnikami pochodzącymi z różnych krajów inspirują do ciekawych rozważań, wokół których pojawiają się konflikty i napięcia. Prowadząc seminarium metodą Betzavta postrzegamy tego rodzaju konflikty jako okazję do krytycznej refleksji i nauki: zajęcia się podstawowymi zasadami demokracji, zbadania potrzebnych zmian i zastanowienia się, jak możemy zmienić naszą rzeczywistość.

Seminarium będzie prowadzone w ramach interaktywnych warsztatów online (na platformie zoom). Uczestnicy będą mieli okazję doświadczalnie przyjrzeć się swojemu stanowisku w sprawie równości i różnicy. Seminarium zostało zaprojektowane w taki sposób, aby w wirtualnej sali lekcyjnej można było cieszyć się ożywionymi dyskusjami, przeżywaniem emocji związanych z procesem uczenia się grupowego oraz dużą dozą energii.

Po ukończeniu seminarium uczestnicy i uczestniczki otrzymają certyfikat. Certyfikat ten pozwoli absolwentom wcześniejszych szkoleń z metody "Betzavta" na prowadzenie tego typu dwunarodowego seminarium dla innych grup. Dla tych, którzy dopiero zaczynają poznawać metodę Betzavta, kurs ten będzie stanowił okno do tematu i poznawania procesu oraz pozwoli na dołączenie do naszych przyszłych kursów grupowych.

Contact

Anna Kudarewska