01.10. until 30.06.2020 in Warszawa, Poland

Rekrutacja na seminarium doktorskie GEOP w Muzeum POLIN 2019/2020

  • 01.10. until 30.06.2020
  • Event language: Polish
  • Deadline for submissions: 30.06.2019
  • Event location: Muzeum POLIN, Warszawa
  • Type of Event: Call for Papers

Link to this post: https://www.pol-int.org/en/node/7690

W ramach Global Education Outreach Program Muzeum POLIN ogłasza rekrutację na seminarium doktorskie w roku akademickim 2019/2020. Seminarium ma na celu integrację młodych badaczy z różnych ośrodków akademickich i instytucji badawczych w Polsce i umożliwienie im kontaktu z wybitnymi specjalistami z kraju i zagranicy.

Seminarium odbywa się w trybie comiesięcznych (środowych) spotkań w Muzeum POLIN w Warszawie. Doktoranci prezentują wyniki swoich badań w gronie członków Rady Naukowej, promotorów oraz uczestników pobytów badawczych Muzeum POLIN. Muzeum finansuje dojazdy do Warszawy zamiejscowych uczestników seminarium (doktorantów i ich promotorów). Dla pięciu najlepiej ocenionych w rekrutacji doktorantów jest przewidziana gratyfikacja finansowa w wysokości do 1000 złotych brutto miesięcznie przez 9 miesięcy trwania seminarium.

Do udziału w seminarium zapraszamy antropologów, etnografów, hebraistów, historyków, historyków sztuki, jidyszystów, religioznawców, literaturoznawców, psychologów społecznych, socjologów i adeptów innych nauk przygotowujących obecnie prace doktorskie z zakresu historii i kultury Żydów polskich w krajowych instytucjach naukowych.

szczegółowe informacje: https://www.polin.pl/pl/nauka-i-zbiory-dzialalnosc-naukowa-stypendia-i-warsztaty-dla/seminarium-doktorskie-20162017


Contact

Zuzanna Schnepf-Kołacz