Pol-Int patronuje X Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej TYGIEL 2018

W dniach 17-18 marca 2018 r. w Lublinie odbędzie się X edycja Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej TYGIEL 2018. W tym roku platforma Pol-Int patronuje Konferencji, której hasłem przewodnim będzie „Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju".

Zadaniem nauki jest odkrywanie nowych zależności, modernizacja tradycyjnego sposobu myślenia, uproszczenie i usprawnienie metod oraz funkcjonalizacja wyników. Kluczem do osiągnięcia tego celu jest eksperymentatorstwo i innowacyjne myślenie, którego napędem jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami z wielu różnych dziedzin. To właśnie idea szerzenia wiedzy i pasja do nauki przyświeca X Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej TYGIEL 2018 "Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju", która odbędzie się w dniach 17-18 marca 2018 r. w Lublinie. Udział w konferencji to doskonała okazja do zapoznania się z działalnością naukową i metodami badawczymi, zaprezentowania swojej działalności naukowej oraz nawiązania kontaktów ze specjalistami wielu dziedzin nauki.

X Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TYGIEL 2018 to kontynuacja inicjatywy realizowanej przez Fundację na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL. Poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością wśród pasjonatów nauki, a sama Konferencja, która w 2017 roku zgromadziła ponad 600 uczestników, aspiruje do tytułu największego panelu wymiany wiedzy w Polsce. Spodziewamy się, że w przygotowywanej, jubileuszowej, X edycji weźmie udział nawet ok. 800 osób.

Konferencja TYGIEL to wyjątkowe w skali kraju wydarzenie, którego nadrzędnymi celami są rzetelna, akademicka dyskusja, prezentacja nowatorskich wyników i technik, a także integracja środowiska naukowego.

Dotychczasowe edycje Konferencji TYGIEL przyczyniły się między innymi do:

 • powstania międzyuczelnianych i interdyscyplinarnych zespołów badawczych,
 • inspiracji uczestników do podjęcia nowych problemów badawczych,
 • nawiązania sympatii i wymiany kontaktów naukowych.
 • Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie internetowej Konferencji oraz fanpage w serwisie Facebook.

  Listę przyjętych tematów wystąpień i posterów naukowych można znaleźć pod linkiem.

  Kontakt: Beata A. Nowak, +48 733 933 416, kontakt@konferencja-tygiel.pl

  Miejsce konferencji: budynek Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej przy pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5 w Lublinie.

  Zobacz relację wideo z zeszłorocznej edycji konferencji.

  Linked content


  Zadaniem nauki jest odkrywanie nowych zależności, modernizacja tradycyjnego sposobu myślenia, uproszczenie i usprawnienie metod oraz funkcjonalizacja wyników. Kluczem do osiągnięcia tego celu jest eksperymentatorstwo i innowacyjne myślenie, którego napędem jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami z wielu różnych dziedzin. To właśnie idea...

  more