23.11. until 26.11.2017 in Morawa, Jaroszów, Poland

IV Warsztaty Redaktorskie Pol-Int

Link to this post: https://www.pol-int.org/en/node/6112

Platforma internetowa Studia-o-Polsce.Interdyscyplinarnie (www.pol-int.org) prowadzona przez Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Collegium Polonicum w Słubicach organizuje między 23 a 26 listopada 2017 r.

Warsztaty Redaktorskie Pol-Int.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni są redaktorzy-wolontariusze platformy oraz - w tym roku poraz pierwszy - jej recenzenci, a także osoby "nowe", które do tej pory nie miały do czynienia z Pol-Int, a chciałyby lepiej poznać jej możliwości oraz rozpocząć z nią współpracę redaktorską lub partnerską.

Platforma Studia-o-Polsce.Interdyscyplinarnie (Pol-Int) od 2014 r. służy wymianie informacji i wiedzy w zakresie interdyscyplinarnych badań o Polsce oraz zrzesza naukowców i instytucje naukowe przede wszystkim z Polski, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Japonii. Ponad 1 400 użytkowników platformy prezentuje swoje projekty badawcze oraz najnowsze publikacje, informuje o konferencjach i Call for Papers, pisze recenzje i znajduje partnerów do akademickiej współpracy.

Odbywające się już po raz czwarty warsztaty są okazją nie tylko do dyskusji i ulepszenia przebiegu pracy redaktorskiej, ale także wymiany doświadczeń i udoskonalenia swoich redaktorkich kompetencji oraz do integracji i nawiązania nowych kontaktów akademickich. W czasie spotkania zamierzamy wraz z uczestnikami porozmawiać również o tym, jakie możliwości daje polskim naukowcom i ich badaniom platforma Pol-Int i nowoczesne media.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach z Pol-Int prosimy o przesłanie CV (z ewentualną listą wybranych publikacji) i wypełnionego formularza zgłoszeniowego (pod: pobierz program konferencji) pod adres redakcji redakcja@pol-int.org do 31 października 2017 r.

Cieszymy się na zgłoszenia!

Contact

Redakcja Pol-Int
Collegium Polonicum, ZIP, ul. Kościuszki 1, PL 69-100 Słubice
  • Sprawozdanie z IV Warsztatów Redaktorskich Pol-Int w Morawie, 24-26.11.2017

    Reported by Maria Heimroth