Call for Articles

Call for Articles

W kwietniu 2016 w ramach platformy ruszy nowy blog naukowy, tzw. Salon, którego głównym tematem będą w tym roku „Interdyscyplinarne wymiary energii i środowiska w Europie Środkowej". Od kwietnia do października na platformie regularnie będą się pojawiać polsko-, niemiecko- i/lub anglojęzyczne teksty na temat bezpieczeństwa energetycznego, polityki ekologicznej, ochrony przyrody, itp. Salon będzie prowadzony przez zespół młodych naukowców-
wolontariuszy we współpracy z redakcją Pol-Int. W ramach łączenia ze sobą analogowej i cyfrowej dyskusji organizujemy też szereg spotkań tematycznych.

Poszukujemy ekspertów z dziedziny energii i środowiska, którzy chcieliby współtworzyć nasz blog i napisać krótki artykuł, recenzję, sprawozdanie z konferencji, itp. Mile widziane są nowe tematy, kreatywne formy oraz także ponowne publikacje!

Poszukujemy tekstów:

- wprowadzających (Co? Kto? Jak? Kiedy? Dlaczego? Po co?),
- po angielsku, po polsku lub po niemiecku,
- o objętości od 5000 do 10000 znaków,
- czytelnych oraz być może z kreatywnymi elementami (zdjęcia, linki, itp.),
- zrozumiałych dla interdyscyplinarnej grupy czytelników z całego świata,
- dotyczących Europy Środkowej (szczególnie Polski),
- na poziomie naukowym,
- odpowiedających wymogom dobrych praktyk naukowych,
- na temat np. bezpieczeństwa energetycznego, węgla, gazu, energii odnawialnych, polityki klimatycznej w UE/na świecie, rynku energetycznego, dywersyfikacji źródeł energii i możliwości transportu, przełomu w polityce energetycznej, polsko-niemieckiej współpracy w sektorze energetycznym, zaangażowniu społeczeństwa w zakresie energii, natury, środowiska, wyludniania się miast, życia w mieście i/lub na wsi, ochrony zwierząt i przyrody, natury i turystyki, Animal Studies, itd.

W przypadku pytań, pomysłów lub sugestii jesteśmy zawsze do dyspozycji pod adresem salon@pol-int.org. Bardzo prosimy o przekazanie naszego CfA dalej do potencjalnych zainteresowanych. Dziękujemy!

Serdecznie pozdrowiamy w imieniu całego zespołu Pol-Int!

Redakcja Pol-Int