19.11. until 20.11.2014 in Berlin, Germany

17. Forum Polsko-Niemieckie

Link to this post: https://www.pol-int.org/en/node/1077

Drodzy użytkownicy Pol-Int,

19 i 20 listopada 2014 r. odbędzie się w Berlinie 17. Forum Polsko-Niemieckie (17. Deutsch-Polnisches Forum), na które serdecznie zapraszają dr Dietmar Woidke – koordynator polsko-niemieckiej współpracy społecznej i przygranicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec oraz premier kraju związkowego Brandenburgia – a także profesor Władysław Bartoszewski – sekretarz stanu i pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego. Tegorocznym organizatorem Forum jest Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Z tej okazji redakcja Pol-Int przy Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą wraz z Junger Kreis der Deutsch-Polnischen Gesellschaft Berlin oraz Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej oferuje 5 biletów (wraz ze zwrotem kosztów podróży dla gości spoza Berlina i Brandenburgii, maksymalnie w wysokości 100 euro) dla zainteresowanych użytkowników Pol-Int.

Bilety chętnie przyznamy młodym naukowcom, którzy są zainteresowani tematyką polsko-niemiecką oraz nie przekroczyli 30 roku życia. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w Forum jak również do aktywnego uczestnictwa w grupie roboczej „Młode Forum“: Historia z przyszłością („Junges Forum“: Geschichte mit Zukunft).

Zainteresowane osoby prosimy o wysłanie do 11 listopada 2014 r. krótkiej wiadomości na platformie www.pol-int.org do użytkowniczki Aleksandry Wągrodzkiej z krótkim uzasadnieniem swojej chęci udziału w Forum. Laureaci zostaną wybrani przez redakcję Pol-Int wraz z organizatorami „Młodego Forum“. Dochodzenie racji drogą prawną jest wykluczone.

Cieszymy się na Państwa udział!

Więcej informacji o programie Forum: patrz wyżej.

Pozdrawiamy serdecznie

Redakcja Pol-Int
Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce
Junger Kreis der Deutsch-Polnischen Gesellschaft Berlin e.V.

Contact

Użytkowniczka Pol-Int Aleksandra Wągrodzka
  • 17. Forum Polsko-Niemieckie

    Reported by M.A. Anna Bartosik