17.08.2021 in Lubań, Polen

Warsztaty: współczesna muzyka synagogalna do wspólnego śpiewania, prowadzenie: Shulamit Lubowska i Yoed Sorek

  • 17.08.2021
  • Beginnt um: 14:00
  • Veranstaltungssprache: Polnisch
  • festiwal "Kommen & Gehen"
  • Veranstaltungsort: Szkoła Muzyczna w Lubaniu
  • Typ der Veranstaltung: Workshop
  • Tagungsprogramm herunterladen

Link zu diesem Eintrag: https://www.pol-int.org/de/node/9721

Warsztaty: współczesna muzyka synagogalna do wspólnego śpiewania, prowadzenie: Shulamit Lubowska i Yoed Sorek

Shulamit Lubowska i Yoed Sorek są studentami kształcenia kantorów w Abraham-Geiger Kolleg. Ich warsztaty skierowane są przede wszystkim do młodzieży, zaproszone są jednak także inne zainteresowane osoby z różnych grup wiekowych. Wspólnie poprzez śpiew możecie odkryć i przeżyć współczesną muzykę synagogalną.

Historyczna muzyka religijna, przede wszystkim chrześcijańska, z biegiem lat została uznana za część „wspólnego dziedzictwa kulturowego". Współczesna muzyka religijna pozostaje dla wielu ludzi w ukryciu. Związanie z miejscem i okolicznościami jak również nieśmiałość i strach przed kontaktem z ludźmi utrudniają spotkania z dzisiejszymi praktykami religijnymi.

Współczesna muzyka synagogalna, tworzona w Niemczech i na całym świecie, odzwierciedla żywy świat swoich (często młodych) uczestników, podobnie jak czynią to popularne style muzyczne. I tak oto dwoje doświadczonych, choć młodych „Praktyków" chce użyć muzyki jako możliwości do niewerbalnej komunikacji, aby uczestnicy i uczestniczki warsztatów mieli dostęp do jednego z aspektów życia Żydów Tu i Teraz.

Data | Miejsce

17 sierpnia 2021
godz. 11:00

Szkoła Muzyczna I st. im. Oskara Kolberga, Al. Kombatantów 11, 59-800 Lubań

Bilety | Wstęp

Udział w warsztatach jest bezpłatny, prosimy jednak o zapisanie się poprzez formularz online https://www.oberlausitzerperspektiven.org/workshop-luban lub wysyłając maila na adres: 1700 (@) kommenundgehen.org

Współpraca

Warsztaty odbywają się we współpracy z Abraham Geiger Kolleg i z miastem Lubań.

Mecenas

Koncert odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu.

Działania są współfinansowane z funduszy podatkowych na podstawie budżetu przyjętego przez Parlament Kraju Związkowego Saksonia.

Kontakt

Natalia Prüfer
1700@kommenundgehen.org