Szukamy redaktorów naukowych

Szukamy redaktorów naukowych "Studia-o-Polsce.Interdyscyplinarnie" (Pol-Int)

Poszukujemy osób zajmujących się naukowo Polską w ramach nauk społecznych, humanistycznych, ekonomicznych, kulturoznawstwa bądź prawa i zainteresowanych współpracą z międzynarodową naukową platformą internetową Studia-o-Polsce.Interdyscyplinarnie (Pol-Int) w charakterze redaktorów-wolontariuszy.

Studia-o-Polsce.Interdyscyplinarnie to projekt Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Collegium Polonicum w Słubicach. Portal służy wymianie informacji na temat projektów badawczych, publikacji, ofert pracy i grantów oraz wydarzeń naukowych. Ponadto platforma umożliwia nawiązywanie kontaktów i jest miejscem publikacji interdyscyplinarnych wyników badań oraz debat na ich temat. Inteligentna wyszukiwarka, feeds i filtry tematyczne gwarantują zarejestrowanym użytkownikom dostęp do indywidualnie dobranych informacji. Nawigacja na stronie odbywa się w języku polskim, niemieckim i angielskim.

Poszukujemy badaczy, szczególnie tych rozpoczynających swoją karierę naukową, którzy chcieliby czynnie zaangażować się w pracę interdyscyplinarnego i międzynarodowego zespołu redakcyjnego i w ten sposb nie tylko przyczynić się do rozwoju innowacyjnego serwisu naukowego, ale też jako redaktorzy swojej dyscyplinie lub tematyce badawczej umocnić swoją pozycję w międzynarodowej wspólnocie naukowej.

Redaktorzy będą odpowiedzialni za:

  • wyszukiwanie nowych publikacji ze swojej dziedziny, wybór ciekawych pozycji książkowych oraz zlecanie ich recenzji;
  • kontakt z recenzentami, redakcja merytoryczna oraz redakcja językowa recenzji (we współpracy z zespołem redakcyjnym);
  • udział w corocznym dwudniowym spotkaniu redakcyjnym bądź szkoleniu (koszty podróży, noclegu oraz wyżywienia zostaną pokryte przez Pol-Int).

Wymagania:

  • kilkuletnie doświadczenie w pracy naukowej w przynajmniej jednej dziedzinie badawczej;
  • znajomość przynajmniej jednego z trzech języków platformy na poziomie języka ojczystego oraz dobra, aktywna znajomość przynajmniej jednego z pozostałych dwóch języków;
  • doświadczenie w pracy redaktorskiej bądź publikacjach naukowych;
  • motywacja do współpracy w międzynarodowym zespole redaktorów z różnych dziedzin;
  • zainteresowanie formami publikacji internetowych.

Prosimy o presłanie krótkiego CV do 31.08.2016 na redakcja@pol-int.org.

Cieszymy się na wiadomości i pozdrawiamy serdecznie

Redakcja Pol-Int


Kontakt

Dorothea Traupe